Sebze TohumlarıKüçük ÇiftlikKüçük Çiftlik Matador Ispanak Tohumu  250 Gr
Sebze TohumlarıKüçük ÇiftlikKüçük Çiftlik Matador Ispanak Tohumu  250 Gr
Sebze TohumlarıKüçük ÇiftlikKüçük Çiftlik Matador Ispanak Tohumu  250 Gr
Sebze TohumlarıKüçük ÇiftlikKüçük Çiftlik Matador Ispanak Tohumu  250 Gr

Küçük Çiftlik Matador Ispanak Tohumu 250 Gr (Manuel1)

Fiyat : ₺16,90(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 19

 

Küçük Çiftlik Matador Cins Ispanak Tohumu 

  • Geniş yapraklı ıspanak çeşitidir. 

  • Yaprakları dolgun, orta uzunlukta saplı, koyu yeşil, pürüzsüz ve yaprak uçları ovaldir. 

  • Hızlı gelişme gösterir. 

  • Toprak üzerinde yayvan olarak görünür. 

  • Bütün bölgelerde ekimi yapılmaktadır. 

  • Verimli bir çeşittir.

Bahçede Matador Ispanak Yetiştiriciliği

Bahçemizde  matador ıspanak tohumu yetiştirmek için öncelikle ekim yapacağımız toprağı hazırlamamız gerekiyor. İlk olarak yabancı otları tohum ekeceğimiz alandan temizleyerek başlıyoruz. Daha sonra toprağımızı çapalayarak  havalandırıyoruz ki bu bitkimizin iyi gelişim göstermesi için oldukça önemlidir. Çapa yaptığımız toprağı 6 ila 7 gün bekletiyoruz ve böylece toprağımız  matador ıspanak tohumu ekimine hazır hale geliyor. Hazır olan toprağımıza aşağıdaki bilgilere göre ekim yapabiliriz.

Matador ıspanak tohumlarımızı ekmeden önce kısa bir süre suda bekletmemiz veya tohumlarımızı fısfıs yardımı ile nemlendirmemiz çimlenme hızlarını ve yüzdelerini arttıracaktır. Tohumlarımızı hazır olan toprağımıza ektikten sonra yapmamız gereken düzenli olarak nemlendirmemizdir. Artık bahçemizde sağlıklı sebze yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.

 

 Ekim zamanımız  Eylül – Ağustos 
 Ekim derinliğimiz  1 ila 1.5 cm
 Sıra arası mesafemiz  15 ila 20 cm
 Sıra üzeri mesafemiz   2 ila 3 cm

 

Evde, Balkonda ve Saksıda Matador Ispanak Yetiştiriciliği

Evimizde sebze yetiştirmek artık çok kolay. Öncelikle saksımızı hazırlamak ile başlayabiliriz. Altı tabaklı saksımızı alırız daha sonra saksımızın içerisine (saksımızın büyüklüğüne göre) 2 ila 3 cm yüksekliğinde çakıl taşlarını doldururuz, çakıl taşının üzerinede sadece torf (çiçek toprağı) veya imkanımız varsa toprak ile torfu (çiçek toprağı)  karıştırırız ve saksımızın içerisine doldururuz. Hazırlamış olduğumuz saksımız artık  matador ıspanak tohumlarımızın ekimi için hazırdır.

Ekimden önce nemlendirdiğimiz  matador ıspanak tohumlarını hazır olan saksımızın toprağına tohum büyüklüğünün 2 – 3 katı derinliğinde ekiyoruz ve üzerlerini de en fazla 1 cm yüksekliğinde toprağımızla örtüyoruz. Son olarak toprağımızı gün içerisinden bir vakit seçip hergün seçtiğimiz vakitte fısfıs yardımı ile nemlendiriyoruz (aşırı nemlendirme yaptığımızda tohumlarımızın çürüyeceğini unutmamalıyız). Artık saksımızı gün ışığını görebilecek bir yere koyup evimizde sağlıklı  matador ıspanak yetiştirmenin tadını çıkarabiliriz.