Genta Karışık Renkli Karanfil Çiçek Tohumu
Çiçek TohumlarıGentaGenta Karışık Renkli Karanfil Çiçek Tohumu

Genta Karışık Renkli Karanfil Çiçek Tohumu (ZZ.ST300)

Marka : Genta
Fiyat : ₺7,80(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 0

En kısa boylanan varyetelerimizden biri Baby Doll. Yalın kat kokulu çiçekleri ile, dipten dallanarak muhteşem çiçek kümeleri oluşturur. Sık ve birbirine yakın ekmenize gerek kalmaz. 5 - 6 fidesi 35 cm bir saksıyı kolaylıkla doldurur ve sezon boyu çiçeklenir. Tüm renkler karışım, gözlü dianthuslar olmak üzere pek çok rengi içinde barındırır ve tamamı kokulu çiçekler iri ve yalın kattır.

Çok yıllık, dona dayanıklı kalıcı türleri olabildiği gibi, tek yıllık ya da ekildiğinin ikinci yılı çiçeklenen varyeteleri de vardır. Geniş bir ailedir ve pek çoğu süs bitkisi olarak bahçe ve saksılarda yetiştirilir. Hoş kokulu bitkilerdir. Karanfil olarak bildiğimiz kesme çiçek varyetesi de bu ailedendir. 1 metreye yakın boylanan yabani, kır çiçeği varyetelerin yanında sadece 10 cm boylanan yayılıcı çim varyeteleri de vardır. Hibrit türleri çok değerlidir.

Zengarden Ev ve Bahçe'de, pek çok türü satışta olan bitkinin ayrı ayrı satış sayfalarında ne kadar uzayacağı, latince adı, varyetesi ve türü belirtilmiştir. Her tohum Adına Doğru fotoğrafları ile satılmaktadır.